Strona główna forum: Rejestracja Stowarzyszenia - Strona główna forum

Skocz do zawartości

• 4 Stron +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Rejestracja Stowarzyszenia

#31 Użytkownik jest niedostępny   chester 

• Strusius Pedziwiatrus
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Zarejestrowani

Napisany 02 październik 2005 - 12:06

Przypominam zainteresowanym członkom że dziś o 15.00 na Placu Grunwaldzkim spotykamy się w celu złożenia podpisów na oficjalnym już wniosku do Sądu.

A czy ostateczna wersja statutu już gdzieś wisi na stronie? Jeśli tak, to gdzie?

PS. W końcu przeszliśmy od słów do czynów :-)

#32 Użytkownik jest niedostępny   demolek 

• Najszybszy z najszybszych
  • PipPipPipPipPipPipPip

Napisany 02 październik 2005 - 15:42

ma być dzisiaj w nocy lub jutro do 13:00

ps potem otwierają monopolowe ;) :) :)

#33 Użytkownik jest niedostępny   ngc 

• Tivisfor
  • PipPipPipPipPipPipPip

Napisany 03 październik 2005 - 08:06

Leży tutaj: http://rowerowy.szcz...p?article_id=81

Wszelkie uwagi zwracać szybko na maila. Nie wiem czy paragraf 8 jest zgodny z prawem.

#34 Użytkownik jest niedostępny   pelzak5 

• Niedzielny kierowca
  • Pip

Napisany 03 październik 2005 - 11:15

wczoraj nie było mnie w szczecinie gdzdie i o której mogę złożyć podpis dzisiaj?

#35 Użytkownik jest niedostępny   ngc 

• Tivisfor
  • PipPipPipPipPipPipPip

Napisany 03 październik 2005 - 14:48

Jestem o 19.00 na Grunwaldzkim. Czekam do 19.30 i ani sekundy dłużej - życie towarzyskie zobowiązuje.

#36 Użytkownik jest niedostępny   demolek 

• PipPipPipPipPipPipPip

Napisany 03 październik 2005 - 15:29

mam dobry wzrok ale zmączyłem sie czytaniem :rolleyes:

jeśli coś znajdę to dam znać dzisiaj do wieczora

#37 Użytkownik jest niedostępny   ngc 

• Tivisfor
  • PipPipPipPipPipPipPip

Napisany 06 październik 2005 - 18:03

Pliki które zostały wydrukowane, i puszczone w świat, to:

Statut - Statut.doc
Uchwały - Uchwaly.doc
Protokół - Potokol.doc
Zwolnienie z opłat: Zwolnieniezoplat.doc

Ściągać, i komentować. Macie na to całą noc.
Jutro rano Jacek jedzie do Sądu rejestrować Stowarzyszenie.

#38 Użytkownik jest niedostępny   JacekM 

• Andrew Sosenka ;)
  • PipPipPip

Napisany 06 październik 2005 - 20:08

Ide z Pawłem vel. Frasio.
Moze ni cz tego nie wyjśc bo trzeba jeszcze wypełnić ten
przemiły druk
ze strony o KRS , a jest w nim pozycja :
C.3 SIEDZIBA I ADRES PODMIOTU
i to moga si epojawiać schody , bo o ile dla tej pozycji moge podac swój adres:
A.2 DANE ADRESATA KORESPONDENCJI
to do powyzszej nie bardzo mi sie to uśmiecha,
chyba ze wystarczy ze nie bedzie adresu tylko Szczecin jako szczecin i tyle, ale to sie dowiem dopiero jutro przez telefon i etdy bedziemy mieli pewność.

#39 Użytkownik jest niedostępny   ngc 

• Tivisfor
  • PipPipPipPipPipPipPip

Napisany 06 październik 2005 - 20:23

Ewentualnie wpisz siedzibe z Wniosku o zwolnienie z oplaty - Czackiego 3a - to adres Gaji.

#40 Użytkownik jest niedostępny   JacekM 

• Andrew Sosenka ;)
  • PipPipPip

Napisany 06 październik 2005 - 20:35

Spac miałes . Płacą tylko przedsiebiorcy wiec ten załącznik o zwolnienie z opłaty nie będzie potrzebny. Ja moge wpisac ten adres GAJI , ale co GAJA na to :-| . Zrobie dwie wersje i bedziemy się wygłupiac w sądzie.

#41 Użytkownik jest niedostępny   chester 

• Strusius Pedziwiatrus
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 październik 2005 - 21:05

LOL
a najśmieszniejsze jest to, że gdybyśmy pomyśleli, to na liście z podpisami data byłaby do wpisania długopisem w momencie gdy będziemy pewni... A tak to trzeba będzie w razie niepowodzenia jeszcze raz się podpisywać.
No ale nic to, byle do przodu :-)
Damy radę :-)

#42 Użytkownik jest niedostępny   JacekM 

• Andrew Sosenka ;)
  • PipPipPip

Napisany 06 październik 2005 - 22:39

Uwwagaa
Statut po poprawkach sugerowanych przez Prezesa Chestera oraz moja drobna interwncja w układ.
Poprzedni był daleki od normy w urzedach , ale koledzy studenci to jeszcze nie otrzaskani to im wybaczamy. Teraz jest ciutke lepiej ale i tak nie do końca - to już sczegóły składu : paragraf powinien "wystawac" a tekst być wytabowany itd i tp duperele . Teraz jest wystarczjaco czytelny i szkoda czasu.

Nadal troszke drazni tresć tego paragrafu:
§ 31 Komisja Rewizyjna jest organem kontrolnym Stowarzyszenia.
1. Komisja Rewizyjna składa się z 2 członków, spośród których wybiera przewodniczącego.

2 osoby maj wybrac perzwodniczacego ; hmm z Chesterem optowalismy za dopisniem tam mnie zeby było bardziej "konstytucyjnie" zeby sie nikt do tego nie przypiął ze spory i głosowanie takeij komisji bedą nierostrzygnięte. Piotrek vel. Ngc autorytarnei ;-) twierdzi ze ma pozostać 2 członków.

#43 Użytkownik jest niedostępny   JacekM 

• Andrew Sosenka ;)
  • PipPipPip

Napisany 07 październik 2005 - 02:23

Skończyłem i wyszło z tego tyle wypełnionych dokumentów:

Najważniejszy
wniosek na druku KRS-W20

Załączniki do niego:

Na druku KRS-WK (Załącznik do wniosku o rejestrację lub o zmianę danych podmiotu
w rejestrze przedsiębiorców lub rejestrze stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji i publicznych zakładów opieki zdrowotnej )
:angry:
na którym wpisuje sie po prostu członków zarządu i komisji rewizyjnej:

KRS-WK cz1

KRS-WK cz2

KRS-WK cz3

Na druku KRS-WF wpisujemy członków Komitetu Założycielskiego.
KRS-WF

Kolejne dokumenty to uchwały które podzieliłem osobno po jednej na kartkę,
żeby zgadzało sie z przykazaniami w formularzach.

UCHWAŁA O POWOŁANIU ORGANIZACJI
UCHWAŁA O WYBORZE KOMITETU ZAŁOŻYCIELSKIEGO
UCHWAŁA O WYBORZE ORGANÓW
UCHWAŁA O PRZYJĘCIU STATUTU

Protokół zebrania i lista załozycieli pozostaje bez zmian.
Taki zestaw powinen pozwolić na rejstrację.

TERAZ O PROBLEMACH
Wniosek i załaczniki musza byc na tych drukach tj . wniosek główny KRS-W20 + załączniki KRS-WK i KRS-WF.
I teraz nie mogę znaleźć nigdzie czy w momencie zakładania stowarzyzenia trzeba
miec już wybrany zarząd i komisję rewizyjną. Jeżeli tak to mamy problem bo na załączniku na którym podaje sie osoby w tych organach potrzebne są ich podpisy :-( 6 osób złapać do 12 tej moze być cięzko.

Jeżeli nie muszą być wybrane "władze" w momencie rejestracji to może wystarczyć załacznik KRS-WF w którym wpisujemy Komitet Założycielski , a z podpisami
3 osób to już nie taki problem , tymbardziej ze idziemy tam we dwóch - tylko Piotr/ngc musialby docisnąc gdzies i podpisac.

W poradniku o zakładaniu stowarzyszen psiza ze jezeli ma się już "władze" czyli gotowy załącznik KRS-WK to nie potrzeba przedstawiać tego od "komitetu" tj. KRS-WF , ale jak jest w drugą stroną to nigdzie nie pisza. Ostatecznie mozemy zaczarowc sami te podpisy na KRS-WK ale nie wiem czy sieludzie zgodzą.

Istotną rzeczą jest też to że na głównym wniosku deklaruje się ilość egzemplarzy poszczególnych załączników , uchwał , dupereli , itp......

Chodzi o to żeby byc maksymaleni przygotowanym w opcjach bedąc już wtym sądzie.

Planujemy tam uderzyc o 12 tej i do tej godziny musimy to wszytko wydrukować , ogarnąć , podpisac itp itd...

Teraz ide spać :rolleyes:

#44 Użytkownik jest niedostępny   ngc 

• Tivisfor
  • PipPipPipPipPipPipPip

Napisany 07 październik 2005 - 13:30

I zalatwione :rolleyes:
Czekamy juz tylko na odzew od Sądu.

Jacku - podeslij mi statut, wrzuce na strone.

#45 Użytkownik jest niedostępny   JacekM 

• Andrew Sosenka ;)
  • PipPipPip

Napisany 07 październik 2005 - 20:52

Jaaa ci dam załatwioneeee;
Ty to wiesz ale reszta nie wie ze nei spałem do 4 w nocy i już od 8 smej zapinałem na rowerku zeby wzsytko było gotowe na 12tą.
Musiałem 4 piwa walnac potem zeby się uspokoic.

Taaaak , to tutaj można wtrzucać wyrazy szacunku ; uznania, alkohol itd itp.
Będac neiskromny powiem ze w zasadzie cały wniosek ze wszytkimi papierami powstał moja katorrrożżżniczą pracą, kolega Wiceprezes ngc był nam potrzebny tylko do podpisu :-P bo gdybysmy poszli tam z jego wersją to pani by wyszła zza tego okienka i szczczeliła nas w pyysk z atakei papiery ;-). Poza tym kolega Frasio zarzucił swoją blond grzywą i pani w okienku już była miennntka i wszytko wzięła.

SZCZEGÓŁY

Udała się wersja z wnioskeim KRS-W20 + załącznik KRS-WF w którym sa ząłożyciele. Pani potwierdziła to czego nigdzie nie mogłem znaleźć, czyli że w momencie rejestracji nie trzeba mieć wybranych włądz - czyli nie potrzebowalismy załącznika KRS-WK na którym cąły zarząd i komisja rewizyjna musiałaby się podpisać. W zwiazku z tym ze oficjalnei nie mamy władz (!) to na protokole z zebrania trzeba było uciąć uchwały o powołaniu Zarządu i Organu Kontroli Wewnętrznej . Na bazie tego nie przedstwailismy dokumentu z postu wyzej pt. UCHWAŁA O WYBORZE ORGANÓW .

Złozone dokumenty:
KRS-W20 wniosek główny o rejestracje stowarzyszenia (druk państwowy) - 2 egz.
KRS-WF załącznik do wniosku z danymi członków Komitetu Założycielskiego(druk państwowy) - 2 egz.

Statut - 3 egz. ( o tym ze mają byc 3 dowiedzielismy się na miejscu; szybkie drogie ksero ; te sprawy ;-) )
UCHWAŁA O POWOŁANIU ORGANIZACJI - 2 egz.
UCHWAŁA O WYBORZE KOMITETU ZAŁOŻYCIELSKIEGO -2 egz.
UCHWAŁA O PRZYJĘCIU STATUTU - 2 egz.
Lista członków-założycieli -2 egz.
Protokół z zebrania - 2 egz.

P.S Statut masz trzy posty wyżej .

#46 Użytkownik jest niedostępny   demolek 

• PipPipPipPipPipPipPip

Napisany 07 październik 2005 - 21:59

Dodaj obrazek

#47 Użytkownik jest niedostępny   JacekM 

• Andrew Sosenka ;)
  • PipPipPip

Napisany 07 październik 2005 - 23:01

Heh ; dzieki za montaż ; ale raczej nie bedziemy przekłamywac prawdy że nie miał kto nam trzasnąc foty ;-) .

#48 Użytkownik jest niedostępny   SHP 

• [poziom mode on]
  • PipPipPipPipPipPipPip

Napisany 08 październik 2005 - 22:10

JacekM, o 8.10.2005 | 00:01 |, powiedział:

Heh ; dzieki za montaż ; ale raczej nie bedziemy przekłamywac prawdy że nie miał kto nam trzasnąc foty ;-) .

Frasio z tymi konturami wokoło to wygląda prawie jak z Cartoon Network B)

#49 Użytkownik jest niedostępny   demolek 

• PipPipPipPipPipPipPip

Napisany 09 październik 2005 - 00:30

Dodaj obrazek

#50 Użytkownik jest niedostępny   JacekM 

• Andrew Sosenka ;)
  • PipPipPip

Napisany 09 październik 2005 - 18:46

Pisze tutaj a może jakis hadmin (byyhyhy;-) potem to przerzuci gdzies jako swoje wypociny.

Ciąg dalszy walk o stowarzyszenie może nastapić wcześniej niż nam się wydaje.
Teoretycznie czas wynosi DO 3 miesięcy i może zostać przedłużony.
Jednak w praktyce często juz po tygodniu - dwóch nadchodzi decyzja wiec piszę tutaj co bedzie dalej potrzebne.

Przede wszystkim pieniądze .... :-(

Jeżeli otrzymamy pozytywną odpowiedź to czeka nas nadanie numeru REGON i NIP . Numer NIP musimy miec mimo tego ze nie ubiegamy się o działalnośc gospodarczą. Załatwia się to na druku NIP2. Najpierw jednak bedziemy musieli uzyskać REGON.
Jeżeli bedzimy juz zarejestrowanym stowarzyszeniem to potrzebny będzie odpis który kosztuje 30zł (wiec juz mamy na co zbierać) oraz statut i juz mamy REGON :-) - to w jeden dzień sie załatwia.

Dokumentu do nadania numeru NIP: (oczekiwanie do 3 tygodni )

-aktualny numer REGON

-statut

-odpis z rejestru stowarzyszeń

-numer konta - tj. już mamy kolejny koszt utrzymania konta - można próbowac w jakims mBanku albo innym w którym jest "za darmo" - podpowiadam ze utrzymanie w Banku Ochrony Środowiska konta kosztuje 7 zł za to wypłata z jakiegokolwiek bankomatu nic nie kosztuje.

-dokument własności lokalu / dokument dzierżawy- kolejny koszt tj.
podaliśmy adres GAJI , w związku z tym że nie jesteśmy właścicielami ich lokalu ani nie mamy żadnych praw do niego będziemy musieli wydzierżawić od nich coś.
Potrzebna będzie umowa dzierżawy pomiędzy GAJĄ a ROWEROWYM SZCZECINEM z opłatą miesieczną 1 zł +VAT . Chodzi o to żeby US sie nie przypierniczył - nie może być za darmo. Umowe możemy spisać tak zeby płacić z góry za rok - tak chyba będzie najwygodniej jeżeli chodzi o koszta.

Z dokumentów to wszytko.

Kolejną rzecza jakiej może od nas zażadać US jest to kto nam prowadzi księgowość, tj. trzeba okreśłić miejsce składowania dokumentów firmowych.
Raczej księgowości nikomu nie zlecimy (sa tu jacyś ekonomiści??) , wiec adresem
będzie adres GAJI.

#51 Użytkownik jest niedostępny   demolek 

• PipPipPipPipPipPipPip

Napisany 09 październik 2005 - 20:02

Jeśli chodzi o mbank to utrzymanie 0 zł [dla firmy] ale wypłata z bankomatu już jest płatna 2 zł za operacje

#52 Użytkownik jest niedostępny   Bartek 

• rowerzysta ;)
  • Grupa: Stowarzyszony*

Napisany 09 październik 2005 - 21:55

Mamy mieć REGON?!?!?!?

To ja chyba bylem na jakimś innym spotkaniu B)
1 % na Stowarzyszenie Rowerowy Szczecin KRS 0000244791

#53 Użytkownik jest niedostępny   chester 

• Strusius Pedziwiatrus
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 październik 2005 - 17:54

No to fajnie by było, jakby to wszystko sprawnie ruszyło. Wartoby podliczyć wszystkie koszty, czyli owe 30zł, ksera itp. a następnie zrzucić się jakoś, tzn. pozaskładkowo. W razie czego to mogę do banku wstawić 1l Smirnoffa ;-)

Co do konta bankowego to wartoby się dowiedzieć ile kosztuje przelanie pieniążków na konto osoby fizycznej oraz na konto osoby prawnej w wariantach konto w innym banku i konto w tym samym banku. Bo jeśli koszt przelewu jest znikomy w mbanku, to możnaby rozważyć że np. przelewamy pieniążki na np. moje konto osobiste i ja je bezprowizyjnie wypłacam w mankomacie :-) (tylko to trzeba jakoś zaksięgować...)
Miesięczny koszt utrzymania 7zł to trochę sporo jak na dzień dzisiejszy... Myślę że przy takich kwotach jak teraz, to warto będzie rozwiązywać to w ten sposób, że płaci się z własnej kieszenie w miarę potrzeb biorąc rachunki (faktury) na stowarzyszenie, a potem jedna wypłata zbiorcza i zwrot kasy osobom które to coś załatwiają.
Rodzi to kolejne problemy:
- jak prowadzić księgowość (KPiR czy jakieś inne zasady?) - trzeba będzie pomęczyć panią w informacji w Urzędzie Skarbowym. Jeśli jutro znajdę czas, to spróbuję zajechać do US... W ostateczności odbędę dłuższą rozmowę z moją ciocią księgową, ale ona mieszka w Gdyni :-/
- jak wygląda kwestia robienia zakupów: czy bierzemy faktury i jak to się wszystko ma do podatku VAT...
- trzeba jakoś rozwiązać kwestię 'kasy' w sensie wypłacania, druczków KP i KW i takich tam...
- ... kolejne schody o których na razie jeszcze nie wiemy... ;-)

Z dobrych wiadomości:
Moja siostra wyszła w sobotę za mąż za Michała Pakiełę który już kończy pracę inżynierską w zakresie drogownictwa, ma już na koncie co najmniej jedną zaprojektowaną i zbudowaną ścieżkę rowerową w swojej okolicy (z czerwonego asfaltu). Zgodził się analizować to co dostaniemy od urzędników i opiniować od strony praktycznej to, co my sobie zażyczymy. Oczywiście wciągnie się go jako członka wspierającego, co by chłopak miał się czym w CV pochwalić :-)
Na razie jeszcze nie wiem jak sprawnie to będzie szło, ale możnaby podesłać mu to co mamy dotyczącego Gdańskiej oraz listę uwag :-)
Minusem jest to że mieszka daleko od Szczecina więc pewnie trzeba będzie robić dokumentację fotograficzną oraz całość przesyłać pocztą zwykłą (bo maile mające 60MB fotek to trochę przegięcie ;-) ), ale jako że to już szwagier, to myślę że się to jakoś ułoży :-)
A nawet jakby było z tym ciężko, to w zakresie szczegółowych przepisów raczej nie znajdziemy kogoś równie zorientowanego i osiągalnego :-)

#54 Użytkownik jest niedostępny   Tomek2 

• Anarchista na wielbłądzie

Napisany 10 październik 2005 - 22:42

a po co nam konto? jak pamietam to ona mialo byc dla picu czy po to bym jako skarbnik mial kase na koncie i mogl ja wyplacac na potrzeby? (latwiej mi w domu trzymac kase)

#55 Użytkownik jest niedostępny   chester 

• Strusius Pedziwiatrus
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 październik 2005 - 11:22

Tomek2, o 10.10.2005 | 22:42 |, powiedział:

a po co nam konto? jak pamietam to ona mialo byc dla picu czy po to bym jako skarbnik mial kase na koncie i mogl ja wyplacac na potrzeby? (latwiej mi w domu trzymac kase)

A konto nam po to, że obracanie kasą 'na gębę' nie jest za bardzo możliwe w przypadku osoby prawnej. Zresztą na razie nie mamy osobowości prawnej, a ja idę do skarbówki za kwadrans żeby wybadać teren :-)
Jak (jeśli) coś ustalę to dam znać.
IMHO konto jest niezbędne, choćby po to żeby móc przyjmować darowizny itp :-)
Przy odrobinie szczęścia może uda się obracać prawie bezgotówkowo (płacić kartą gdzie się da).
A co do kosztów utrzymania konta warto sprawdzić czy i jakie są prowizje przy wpłacaniu gotówki na konto bankowe :-/
Konta osób prawnych niestety są z każdej strony obwarowane opłatami...
W przypadku gdyby się okazało że do 5zł składki trzeba dopłacić 3-5-50(w BRE) zł prowizji to trzeba będzie znaleźć tani bank i tyle :-)
No ale poczekajmy na to, co się uda ustalić ze skarbówką/doradcą podatkowym (bo może trzeba będzie znaleźć takiego co pogada z ok. 3 osobami zarządu nt. prowadzenia księgowości i rozliczania się ze skarbówką).

#56 Użytkownik jest niedostępny   chester 

• Strusius Pedziwiatrus
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 październik 2005 - 20:26

No i byłem w US i mam wieści i dobre, i złe.
Zacznę od złych:
Trzeba będzie prowadzić księgi handlowe
A teraz te mniej lub bardziej dobre:
- Można prowadzić owe księgi nawet w jednym-dwóch zeszytach w kratkę :-)
- Będziemy mieli zaledwie kilka rodzajów operacji gospodarczych więc i 'kont' niewiele.
- Póki będziemy dysponować małymi kwotami (powiedzmy do 300zł) to nie ma potrzeby korzystania z konta - wszystkie operacje mogą się odbywać poprzez kasę. Co oczywiście nie zmienia faktu, że musimy znaleźć naprawdę tani bank (tanie wpłaty, tanie wypłaty, tanie przelewy, tanie prowadzenie konta).
- na 100% będziemy potrzebować druczków KP, KW, Raport Kasowy (2,5 ; 2,5 ; 4 zł) oraz jednego bądź kilku zeszytów A4 w kratkę do prowadzenia ewidencji - sugerowałbym osobny zeszyt do ewidencji każdego konta (kasa, materiały, rachunek bankowy) - jak to pomieszamy to będzie potem straszny burdel i ciężko się będzie połapać, segregatora do przechowywania paragonów i faktur, koszulek na dokumenty co by przechowywać paragony i faktury podzielone miesiącami - tak żebyśmy byli w stanie się połapać co i jak :-)

Przy składaniu wniosku o nadanie NIP złożyć można (a nawet trzeba! ;-) wniosek o zwolnienie ze składania deklaracji CIT-cośtam (numerek mam w plecaku, leń ze mnie).
Trzeba będzie raz do roku, do 31 marca złożyć deklarację CIT-cośinnego za rok poprzedni. Na wspomnianym wniosku zaznaczy się że nie osiągamy dochodu innego niż przeznaczony na cele statutowe i w związku z tym i tak nie będziemy płacić podatku (ale deklaracje składać trzeba).

W związku z powyższym ogłaszam apel o znalezienie doradcy podatkowego/księgowego który w przystępny sposób i na przykładach wyjaśni nam i pokaże jak mamy prowadzić sami księgowość tak, żeby się nie pogubić. Pani w Urzędzie Skarbowym powiedziała że nie ma problemu przy tak małym stopniu komplikacji, ale jednak jakoś to trzeba zorganizować więc ktoś fachowy musi nam to pokazać. Ja mam ciocię księgową w Gdyni i jest raczej mało wykonalne żeby to ona się tym zajęła, poza tym znajomych księgowych brak :-( Ale jest nas więcej więc do dzieła :-)
Sprawa nie jest paląca, ale powiedziałbym że raczej pilna :-)

Kolejna rzecz to zebranie funduszy na dokończenie formalności związanych z zakładaniem naszego stowarzyszenia:
ksera JackaM to 8zł
odpis(y) statutu czy też decyzji o nadaniu osobowości prawnej: po 30zł/sztukę (chodzi o to co z sądu musimy przedstawić w Urzędach Statystycznym i Skarbowym)
Może się uda tylko jeden i zostawiać ksera których zgodność z oryginałem potwierdzą w urzędzach, ale może się nie udać - dowiem się jutro rano.
Opłaty skarbowe dla wspomnianych urzędów to też będzie pewnie kilka zł.
Druczki KP/KW/RK powinniśmy już teraz kupić żeby potem nie robić wszystkiego na ostatnią chwilę - 9zł, chyba że ktoś wie gdzie są taniej :-)

W sumie wychodzi 60-120zł więc dobrze by było zebrać od członków jakąś kwotę. Jest nas 17 czy 18 osób więc IMO 6zł na głowę powinno wystarczyć. Choć nie byłoby głupie zebranie po 10zł żebyśmy na starcie dysponowali jakąś kwotą na bieżące działania (tzn. tym co zostanie po opłaceniu wszystkiego). No i w razie nieuchwytności kilku osób nieco większa kwota pozostawia pewien margines błędu :-)

No to tyle na razie. To co?

#57 Użytkownik jest niedostępny   Bartek 

• rowerzysta ;)

Napisany 11 październik 2005 - 23:08

Konto musi być koniecznie! Składek nie musimy odrazu tam wpłacać, ale do pozostałych rozliczeń będzie potrzebne.

Jak wygląda sprawa z zatrudnianiem ludzi przez stowarzyszenie? Jak to załatwić?

#58 Użytkownik jest niedostępny   JacekM 

• Andrew Sosenka ;)
  • PipPipPip

Napisany 12 październik 2005 - 00:33

Ja myśle ze zatrudniac to w ostateczności. Już się bardzo skomplikowąła sprawa jezeli chodzi o banki , konta, sprawozdania, cit`y, duperele . Przede wszytkim najpierw musimy miec regon i nip - no i oczyście decyzje o wpisaniu stowarzyszenia. Zatrudnienie kogokolwiek bedzie niosło za sobą kolejny stos papierów i to konkretny. Nic innego niż umowa o dzieło , ew . zlecenie nie bedzie wchodziło raczej w grę. Najpierw trzeba kogoś znaleźć do tej naszej podstawowej" księgowości.

A propo
Za ksero zapłaciłem 6,70 a nie 8
No dwa piwa jak nic ;)

#59 Użytkownik jest niedostępny   chester 

• Strusius Pedziwiatrus
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 październik 2005 - 07:15

Dokładnie. Myślę że 'zatrudnianie' sobie odpuścimy. W końcu działalność stowarzyszenia polega na społecznej pracy jego członków.
Wiem że jest możliwość zatrudniania na zasadzie wolontariatu, choć nie znam szczegółów. I w ten sposób moglibyśmy ewentualnie zatrudniać nie-członków co by mieli co do CV wstawić. Ale nie bardzo widzę co by taki zatrudniony miał robić czego nie robiliby szeregowi członkowie :-)
No, ewentualnie odśnieżać ścieżki rowerowe :-)
Bo o zatrudnianiu za kasę to póki co nie ma mowy :-)

Dobra, kończę bo chcę te urzędy przed rozpoczęciem mojej pracy poodwiedzać... ;)

#60 Użytkownik jest niedostępny   Bartek 

• rowerzysta ;)

Napisany 12 październik 2005 - 16:40

Nie chodzi mi tu wcale o zatrudnianie kogoś do ksiągowania, bo te kilkadziesiąt złotych zaksiądować mozemy sobie sami.

Zatrudniać chcę ludzi do stawiania stojaków rowerowych, bo jak robiłem "wywiad" to jest wiele chętnych osób na te stojaki, firmy tykóre je wykonują też są, zostaje tylko kwestia wmontowania tego. Właśnie do tego wmontowania potrzebni są ludzie z zewnątrz którym za pracę będzie trzeba zapłacić.

Prześlij ten temat:

• 4 Stron +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4